Şile Tatil Fırsatları

seo

Seo
A+ A A-

Şile’de Trekking Heyecanı

trekkingİstanbullu doğaseverlerin diledikleri an doğa ile baş başa kalma şansları var. Şile’de trekking yapma imkanı sadece 1 saatlik uzaklıkta. Yürüyüş takımlarınızı alarak bölgeye gelebilirsiniz. Kendi aracınızla ya da Harem’den kalkan otobüsler sizlere yardımcı olacaktır.

Trekking Nedir?

Şile’de ne yapılır sorusuna verilecek başlıca cevaplardan birisi de trekkingtir. Şile aktivitelerinde ön sırada yer alan doğa yürüyüşleri, belli bir kesim için vazgeçilmezdir.

Trekking nedir sorunuzun cevabı olarak bu sporu doğa yürüyüşü şeklinde tanımlayabilirsiniz. Sadece yürüyerek, sırt çantası taşıyarak, patika ve geçitlerden geçerek yeni yerler keşfetmenin yanı sıra güzel manzara yakalamak, fotoğraf çekmek ve temiz hava almak adına yapılan bir aktivitedir.

Şile’de Trekking Keyfini Günübirlik Turlarla Yapabilirsiniz

Şile’de trekking yapmak, ilçenin turizm sektörünün gelişmesinden kaynaklanmaktadır. Deniziyle ünlü beldenin herkesin bilmediği doğal yeşil güzellikleri de vardır. Buram buram doğa kokan bu yerlerde son yıllarda rağbet gören bir tur şekli doğmuştur. Trekking denilen toplu doğa gezileri, genellikle bir rehber eşliğinde yapılmaktadır.

Nasıl Yapılır?

Bu tür doğa yürüyüşleri gruplar halinde yapılır. Nedeni tenha ve ıssız yerlerde tek başınıza kalmamanız ve herhangi bir durumda size yardım edebilecek kişilerin olması gerektiğidir. Bölgeyi bilen birinin eşliğinde olması da iyi olacaktır. Arkadaş gruplarının yanı sıra günübirlik aktivite turları düzenleyen firmalarla trekking yapabilirsiniz. Ayrıca yanınıza mutlaka sırt çantası almanız gerekmektedir.

Yanınızda Olması Gerekenler

  • Su
  • Spor Ayakkabı
  • Yağmurluk
  • Mont
  • Çakı
  • Aperatif Atıştırmalık
  • Cep telefonu

OTEL FIRSATLARI İÇİN ÜYE OL

ŞİLE TATİL YORUMLARI

Tüm otel yorum ve şikayetleri »

TÜRKİYE'NİN TATİL CENNETLERİ

Tarihiyle, Çinisiyle, Huzur Veren Gölüyle İznik

Tarihiyle, Çinisiyle, Huzur Veren Gölüyle İznik

Tarihi milattan önce çok eski yıllara dayanan İznik, Bursa’ya bağlı bir ilçedir. İznik Göl...

Mavi, Yeşil ve Huzurun İçinde : İğneada

Mavi, Yeşil ve Huzurun İçinde : İğneada

İğneada, ülkemizin gizli kalmış cennet yerlerinden birisidir. Konaklama bakımından, Trakya...

Tüm tatil bölgeleri »

Yasal Uyarı:
Bu site Şile'yi tanıtmak saklı kalmış tatil bölgelerimizi tanıtarak Türk turizmine katkı sağlamak amacıyla Webhome İnternet Reklam ve Bilgi Teknolojileri tarafından hazırlanmıştır. Sitede yer alan içerikler diğer kişi ve kurumlar tarafından hiçbir şekilde basılı veya elektronik ortamda izinsiz kullanılamaz ve kopyalanamaz. sileoteller.com.tr'de yer alan her türlü bilgi sadece bilgilendirme amaçlıdır. Sizlere aktardığımız bilgiler, tavsiye niteliğinde olup, bilgilerin yanlış anlaşılmasından ve buna bağlı olarak doğabilecek herhangi bir mağduriyetten sitemiz yasal sorumluluk altında değildir. Bu sitede verilen bilgilerin kullanılmasının sorumluluğu tümüyle kullanıcıya aittir.

Web Tasarımı Web Tasarımı ve Seo Danışmanlığı - Webhome
 
Treetops Hotel
Günay Hotel