Şile Tatil Fırsatları

seo

Seo
A+ A A-

İstanbulluların Kaçış Noktası Riva!

Rivaİstanbulluların şehrin kalabalığından kaçtıkları tatil beldesi Riva yine İstanbul’un Beykoz ilçesine bağlı 2000 nüfuslu bir köydür. Temiz plajı ve ormanlık alanları ile küçük ve şirin köyde günübirlik ve konaklamalı tatiller geçiriliyor. İstanbul’a yakınlığı nedeniyle kolaylıkla ulaşılan Riva’nın her geçen gün popülaritesi artmakta.

Siz de kalabalıktan ve stresten biraz olsun uzaklaşmak istiyorsanız Riva otellerinden ve pansiyonlarından yararlanarak burada yaz tatillerinizi geçirebilirsiniz.

Spor ve Doğa

Yaz aylarında Riva’ya giderseniz bol bol denize girip güneşlenebileceksiniz. Riva'da denizde açılmak oldukça tehlikeli ve yasak olduğu için gidebileceğiniz ve belirlenen sınırı aşmamanız gereken plajlar:

 • Riva Plajı
 • Elmasburnu
 • Su Ürünleri Plajı

Ayrıca bölgeyi çevreleyen ormanlarda trekking ve kamp yapabilir, fotoğraf çekebilirsiniz.

Riva Deresi kenarındaki tesislerde, restoranlarda ve piknik alanlarında yemyeşil bir doğanın içinde vakit geçirebilir, deniz mahsullerinin en tazelerini tadabilirsiniz.

Karadeniz’deki Eşek Adası ve Soğan Adasını ziyaret edebilirsiniz.

Gece Hayatı

Riva balık restoranları ile biliniyor. Deniz kenarındaki bu mekanlar akşamları konuklarına eğlenceli zamanlar yaşatıyorlar. Canlı müzikler eşliğinde eğlenen tatilciler yerli-yabancı, alkollü ve alkolsüz içeceklerini alabiliyorlar. Ayrıca otellerin barlarında da dünya müziklerinden seçkilerle dans edip eğlenmek mümkün. Sakin bir vakit geçirmek isteyenler ise çay bahçelerine gidebilirler.

Kültür ve Tarih

Bir Beykoz köyü olan Riva’nın tarihi Cenovalılara kadar gitmektedir. Riva deresinin denize döküldüğü yerde Yoros Kalesi'nin Türklerin eline geçmesiyle Türk egemenliğinde şekillenen bir geçmişe sahip olan köy dünya ticaretinde stratejik bir öneme sahip olmuştur.

Riva Kalesi’nin de alınması ile güvenliğin sağlandığı yöre İstanbul'un işgalinin ardından İngilizler tarafından tahrip edilmiş eserlerle dolu bir gezi yeri olarak kalmıştır.

Şimdilerde sahil kesiminde yazlıklar bulunur ve Türkiye milli takımının kamp yaptığı yerlerden biri olarak bilinir. Riva’da yapılacaklar ise:

  Riva Konaklama
 • Riva Deresi kenarındaki restoranlarda yemek yiyebilirsiniz.
 • Sahildeki çay bahçelerinde manzaranın tadını çıkarabilirsiniz.
 • Riva Kalesi’ni gezebilirsiniz.
 • Çevre köyleri dolaşabilirsiniz.
 • Ormanlık alanda trekking yapabilirsiniz.
 • Riva deresinde balık tutabilirsiniz.
 • Dalış yapabilirsiniz.
 • Elmasburun Koyu'nda kamp yapabilirsiniz.
 • Şile ve Anadolufeneri'ni ziyaret edebilirsiniz.
 • ATV safari ve motor turlarına katılabilirsiniz.

Konaklama

Riva Köyü’nde bulunan 1. Koy olarak da adlandırılan alanda kamp alanları mevcuttur. 2. koyda ise lüks oteller ve dinlenme tesisleri mevcuttur. Riva otelleri dere kenarında doğa ile iç içe konaklama seçenekleri sunuyor. Oda fiyatları ise yazın artış gösterse de erken rezervasyonlarla belki bir nebze indirim sağlanıyor. Ancak kışın oteller oldukça uygun fiyatlarda.

OTEL FIRSATLARI İÇİN ÜYE OL

ŞİLE TATİL YORUMLARI

Tüm otel yorum ve şikayetleri »

TÜRKİYE'NİN TATİL CENNETLERİ

Tarihiyle, Çinisiyle, Huzur Veren Gölüyle İznik

Tarihiyle, Çinisiyle, Huzur Veren Gölüyle İznik

Tarihi milattan önce çok eski yıllara dayanan İznik, Bursa’ya bağlı bir ilçedir. İznik Göl...

Mavi, Yeşil ve Huzurun İçinde : İğneada

Mavi, Yeşil ve Huzurun İçinde : İğneada

İğneada, ülkemizin gizli kalmış cennet yerlerinden birisidir. Konaklama bakımından, Trakya...

Tüm tatil bölgeleri »

Yasal Uyarı:
Bu site Şile'yi tanıtmak saklı kalmış tatil bölgelerimizi tanıtarak Türk turizmine katkı sağlamak amacıyla Webhome İnternet Reklam ve Bilgi Teknolojileri tarafından hazırlanmıştır. Sitede yer alan içerikler diğer kişi ve kurumlar tarafından hiçbir şekilde basılı veya elektronik ortamda izinsiz kullanılamaz ve kopyalanamaz. sileoteller.com.tr'de yer alan her türlü bilgi sadece bilgilendirme amaçlıdır. Sizlere aktardığımız bilgiler, tavsiye niteliğinde olup, bilgilerin yanlış anlaşılmasından ve buna bağlı olarak doğabilecek herhangi bir mağduriyetten sitemiz yasal sorumluluk altında değildir. Bu sitede verilen bilgilerin kullanılmasının sorumluluğu tümüyle kullanıcıya aittir.

Web Tasarımı Web Tasarımı ve Seo Danışmanlığı - Webhome
 
Treetops Hotel
Günay Hotel