Şile Tatil Fırsatları

seo

Seo
A+ A A-

Şile Plajlarında Denizin Tadını Çıkarın!

Şile Ayazma Plajı Şile yaz tatillerinde İstanbulluların denize girebildikleri nadir yerlerden biri. 10 kilometrelik bir kumsala sahip ve Karadeniz sahili boyunca 60 kilometrelik bir alana yayılmış olan tatil beldesinde masmavi denizin tadı saklı koylarda çıkıyor.

Şile plajları ve beach clubları ile günden güne hayran toplarken bölgenin rağbet gören en önemli yeri Şile Halk plajı. Yaz aylarında burada adım atacak yer bulmak imkansız hale geliyor.

Ayrıca Şile'nin kumsallı iki plajı bulunmaktadır. Kum ile kaplı Şile Halk Plajına giriş ücretsizdir. Şile Halk Plajı, doğal sit alanı olarak korunan mavi bayraklı plaj olup aynı zamanda Ayazma Plajı olarak da adlandırılmaktadır. 1175 metre uzunluğunda ve 50 metre genişliğindedir. Ek olarak:

  • Kumbaba
  • Ağlayankaya
  • Akçakese
  • Uzunkum plajları bulunuyor.

Bunları incelersek:

Şile Sofular Plajı

Kumbaba plajı: Şile'ye girmeden sola dönerek dere boyunca yaklaşık 2 kilometre mesafede bulunan Kumbaba’nın bir de kamping yeri var. Kumbaba Tepesi de bölgenin önemli turistik alanlarından birisi olarak misafirlerin sıklıkla uğradığı yerlerden.

Burada soyunma kabini, duş ve tuvalet mevcut. Yemek yiyebileceğiniz fast food restoranlar da var. Kumbaba kamping ve karavan alanına arabalarınızı da park edebilirsiniz.

Uzunkum Plajı: Şile plajları içinde en sakin olanlardan biridir. Mavi bayraklı olan Uzunkum güvenle yüzebileceğiniz yerlerden. Yaklaşık 1 km. uzunluğundaki sahile ilçe merkezinden sağa doğru Ağlayankaya caddesi üzerinden ulaşılabilmektedir. Burada bir de Uzunkum Aqua Beach Club vardır. Giriş ücretlidir.

Akçakese Plajı: 1 kilometre uzunluğunda kumsala sahiptir. Sahilde kamp kurabilir, Kabakoz Köyü'nde konaklayabilirsiniz. Yol üzerinde gizli kalmış pek çok koy var.

Ağlayankaya plajı: 2012 senesinde İstanbul Plajları içerisinde Mavi Bayrak almış iki plajdan biri olarak tatilcileri ağırlar. Hafta içi ve hafta sonu sabah 09:00 akşam 24:00 arası hizmet vermektedir.

Siz de bu cennet yöredeki altın kumsallarda güneşlenebilir, denize girebilir ve sakinliğin tadını çıkarabilirsiniz. 

Şile’deki Beach Clublar

Aqua Beach

Adres: Balibey Mah. Ağlayankaya Cad. Uzunkum Plajı No:2
Tel: 0 216 711 02 98
Web: www.sileaquabeach.com

Life Beach Club

Adres: Balibey Mah. Ağlayankaya Plajı No : 2
Tel: 0 216 711 07 27
Web: www.silelifebeach.com

Rüya Beach Cafe

Adres: Kordon boyu caddesi, Ayazma Plajı No:2
Tel: 0 534 259 04 49
Web: www.sileruyabeachcafe.com

Bu beachlerdeki fiyatlar genel olarak 25 – 40 TL aralığındadır. Ücretler, plaja giriş, şezlong, alkollü ya da alkolsüz içecek, yanında patates kızartması ve çerez ikramına göre değişir.

OTEL FIRSATLARI İÇİN ÜYE OL

ŞİLE TATİL YORUMLARI

Tüm otel yorum ve şikayetleri »

TÜRKİYE'NİN TATİL CENNETLERİ

Tarihiyle, Çinisiyle, Huzur Veren Gölüyle İznik

Tarihiyle, Çinisiyle, Huzur Veren Gölüyle İznik

Tarihi milattan önce çok eski yıllara dayanan İznik, Bursa’ya bağlı bir ilçedir. İznik Göl...

Mavi, Yeşil ve Huzurun İçinde : İğneada

Mavi, Yeşil ve Huzurun İçinde : İğneada

İğneada, ülkemizin gizli kalmış cennet yerlerinden birisidir. Konaklama bakımından, Trakya...

Tüm tatil bölgeleri »

Yasal Uyarı:
Bu site Şile'yi tanıtmak saklı kalmış tatil bölgelerimizi tanıtarak Türk turizmine katkı sağlamak amacıyla Webhome İnternet Reklam ve Bilgi Teknolojileri tarafından hazırlanmıştır. Sitede yer alan içerikler diğer kişi ve kurumlar tarafından hiçbir şekilde basılı veya elektronik ortamda izinsiz kullanılamaz ve kopyalanamaz. sileoteller.com.tr'de yer alan her türlü bilgi sadece bilgilendirme amaçlıdır. Sizlere aktardığımız bilgiler, tavsiye niteliğinde olup, bilgilerin yanlış anlaşılmasından ve buna bağlı olarak doğabilecek herhangi bir mağduriyetten sitemiz yasal sorumluluk altında değildir. Bu sitede verilen bilgilerin kullanılmasının sorumluluğu tümüyle kullanıcıya aittir.

Web Tasarımı Web Tasarımı ve Seo Danışmanlığı - Webhome
 
Treetops Hotel
Günay Hotel