Şile Tatil Fırsatları

seo

Seo
A+ A A-

Şile’nin Bir Adım Ötesi, Huzurun Adresi Ağva

Ağva Ağva, İstanbul’un kuzeydoğusundaki en uç noktasıdır. İstanbul – Kocaeli sınırı, kuzeyde buradan başlar. Bir belde olan Ağva, yerel yönetim olarak Şile ilçesine bağlıdır. Karadeniz kıyısında olan aynı zamanda bu denize dökülen Göksu ve Yeşilçay nehirleri arasında kalmış tabiat harikasıdır. Mavi ve yeşilin buluştuğu yer burasıdır. Bu beldenin en büyük özelliği ise sakin bir tatil kasabası olmasıdır. Özellikle her mevsim hafta sonları Ağva otelleri ve pansiyonları yerli turistlerle dolup taşar.

Siz de tertemiz sahillerde yüzmek, yemyeşil ormanlarda dolaşmak, altın kumlarda güneşlenmek istiyorsanız Ağva’nın yolunu tutabilirsiniz.

En Çok Tercih Edilen Ağva Otelleri İçin Tıklayın

Spor ve Doğa

Göksu ve Yeşilçay nehirleri arasındaki bu doğal bölge sizlere birbirinden farklı aktivite olanağı tanıyor. Nehirlerde kano yapıp balık tutarken yazın bunaltıcı sıcaklarında kendinizi buz gibi sulara atarak serinletebilirsiniz.

Karadeniz’in hırçın dalgalarına karşı koymanız için de temiz plajlar ve keşfedilmemiş koylar sizi bekliyor. En meşhur Ağva plajları:

 • Ağva plajı
 • Kilimli Koyları
 • Kerpe sahili

Gece Hayatı

Ağva gece hayatı otellerin ve restoranların sunduğu olanaklar dışına çıkamıyor maalesef. Buraya şehrin gürültüsünden kaçıp gelenler için gecelerin çok da hareketli olmasının bir önemi yor. Beldede akşamları balık restoranlarında ve otel barlarında düzenlenen canlı müzik geceleri sizlere yetecek de artacak.

Dileyenler ise sahilde ateş yakıp gitar çalan gruplara dahil olabilir, çay bahçelerinde ya da ormanlık alanlarda yıldızların oluşturduğu muhteşem manzaraları izleyebilirler.

Kültür ve Tarih

Tarihi Hititlere uzanan Ağva kültür ve tabiat harikası bölgeleri ile yerli turistlerin gözdesi. Frigler, Romalılar ve Osmanlılar gibi birçok topluluğa ev sahipliği yapmasından dolayı eski yerleşimlere, kalelere ve mağaralara sahip.

Yeşilçay ve Göksu ile meşhur olan Ağva’da gezilecek yerler:

  Ağva Konaklama
 • Romalılara ait kilise ve mezar taşları
 • Ağva plajı
 • Gelinli Kayası ve Kilimli Koyları
 • Göksu ve Yeşilçay nehirleri
 • Kerpe
 • Deniz Feneri
 • Kalemköy, Hacıllı Köyü, Akçese Köyü
 • Aşıklar Yolu

Yöreye gelmişken restoranlarda ve balık evlerinde tatlı ve tuzlu su balıklarını tatmadan dönmemelisiniz. Karadeniz’in meşhur mısır ekmeğini ve hamsili pilavını da yemeyi unutmayın.

Konaklama

Konaklama ihtiyacının günden güne arttığı kasabada 50’ye yakın otel, 20’ye yakın pansiyon bulunmaktadır. Beldedeki yatak kapasitesi, şaşırtıcı bir şekilde Şile merkezdeki yatak kapasitesinden fazladır. Tur firmaları Ağva’ya her hafta sonu günübirlik ve konaklamalı tur düzenlerler. Ağva otel fiyatları yazın artmakla birlikte diğer sezonlarda standart olarak kalır. Düşük sezonda kişi otel ücretleri kahvaltı dahil 60 TL iken, yazın ve hafta sonları fiyatlar 150 TL’ye kadar çıkar.

OTEL FIRSATLARI İÇİN ÜYE OL

ŞİLE TATİL YORUMLARI

Tüm otel yorum ve şikayetleri »

TÜRKİYE'NİN TATİL CENNETLERİ

Tarihiyle, Çinisiyle, Huzur Veren Gölüyle İznik

Tarihiyle, Çinisiyle, Huzur Veren Gölüyle İznik

Tarihi milattan önce çok eski yıllara dayanan İznik, Bursa’ya bağlı bir ilçedir. İznik Göl...

Mavi, Yeşil ve Huzurun İçinde : İğneada

Mavi, Yeşil ve Huzurun İçinde : İğneada

İğneada, ülkemizin gizli kalmış cennet yerlerinden birisidir. Konaklama bakımından, Trakya...

Tüm tatil bölgeleri »

Yasal Uyarı:
Bu site Şile'yi tanıtmak saklı kalmış tatil bölgelerimizi tanıtarak Türk turizmine katkı sağlamak amacıyla Webhome İnternet Reklam ve Bilgi Teknolojileri tarafından hazırlanmıştır. Sitede yer alan içerikler diğer kişi ve kurumlar tarafından hiçbir şekilde basılı veya elektronik ortamda izinsiz kullanılamaz ve kopyalanamaz. sileoteller.com.tr'de yer alan her türlü bilgi sadece bilgilendirme amaçlıdır. Sizlere aktardığımız bilgiler, tavsiye niteliğinde olup, bilgilerin yanlış anlaşılmasından ve buna bağlı olarak doğabilecek herhangi bir mağduriyetten sitemiz yasal sorumluluk altında değildir. Bu sitede verilen bilgilerin kullanılmasının sorumluluğu tümüyle kullanıcıya aittir.

Web Tasarımı Web Tasarımı ve Seo Danışmanlığı - Webhome
 
Treetops Hotel
Günay Hotel