Şile Tatil Fırsatları

seo

Seo
A+ A A-

Mavi Koyuyla Ünlü İmrenli Köyü

Mavi Koyuyla İmrenli Köyü Şile civarındaki doğal güzelliklerden birisi olan mavi koy, Şile – Ağva sahil yolunun tam ortasında bulunan İmrenli Köyündedir. Şile’ye 15, Ağva’ya 18 km mesafede olan İmrenli Köyü çukurda kalmış olup, denize sıfır konumlandığı için plajı koy şeklindedir. Karadeniz’in sularını sakince yanaştırdığı bu köye, denizin berraklığından ötürü Mavi Koy da denilmektedir.

Spor Doğa

İmrenli koyu tatilcileri mis gibi orman havası ve plajı ile karşılıyor. Köyün adını alan İmrenli Koyu henüz çok kişi tarafından keşfedilmemiş sakin ve güzel bir yer. Burada bol bol denize girip güneşlenebilirsiniz.

Ayrıca ormanlık alanda yürüyüş yapma ve kamp kurma imkanınız var. Bölgede kiralanan ve satılan yazlık villa fırsatlarından yararlanarak bu sakin köyü yaz aylarında mesken tutabilirsiniz. Yerli halk ve az sayıda tatilcinin bulunduğu İmrenli’de su sporları yaparak sakin bir tatil geçirebilirsiniz.

Gece Hayatı

İmrenli Köyü gece hayatı açısından yerli konuklarına çok seçenek sunamıyor. Birkaç restoran ve tatil siteleri içindeki mekanlarda modern müzikler eşliğinde eğlenebileceğiniz zamanlar olacak. Ayrıca Türk Sanat Müziği söylenen balıkçı mekanları da canlı müzik dinleme ihtiyacınızı karşılayabilir.

Plajda ise özellikle gençler ateş yakıp gitarlarını alarak şarkılar söylerler. Onlara katılıp eşsiz deniz manzarasını seyre dalabilirsiniz. Ayrıca yıldızların oldukça net görülebildiği yörede çay bahçelerinde, yazlıklarınızın bahçelerinde dostlarınızla keyifli sohbetler edebilirsiniz. Burada zaman oldukça huzurlu akıyor.

Kültür Tarih

İmrenli Köyü

Şile’nin tarihinden ayrı düşünemeyeceğimiz İmrenli Köyü şirin ve sakin bir yer. İmrenli Köyü civarında gezebileceğiniz çok yer olmasa da, hemen yakınında bulunan Akçakese Köyü’nde daha önce hiç görmediğiniz bir tarzda tatil köylerini gezip, yemek yiyip burada konaklayabilirsiniz.

Bu tatil köyleri, adeta bir kovboy kasabası olan Woodywille Tatil Köyü ile Kızılderili kabilesi alanı şeklinde dizayn edilen Dreamweaver Village Tatil Köyü’dür. Ayrıca civar köyler olan:

  • Kabakoz,
  • Bozgaca
  • Yeniköy’den organik meyve sebze alabilirsiniz.

Konaklama

Şile’nin İmrenli Köyü’nde konaklama seçeneği pek olmazken, yörenin en önemli tatil yeri, kuşkusuz, koyun tam karşısında bulunan, büyük Mavi Koy Tatil Sitesi’dir. Onlarca yazlık ve villadan oluşan bu sitede evler satılıp kiralanabilmektedir. Yüzme havuzu da bulunan bu site, yaz aylarında oldukça kalabalıktır. Sitede satılık ev fiyatları, metrekaresine göre 120.000 TL ile 350.000 TL arasında değişmektedir.  

OTEL FIRSATLARI İÇİN ÜYE OL

ŞİLE TATİL YORUMLARI

Tüm otel yorum ve şikayetleri »

TÜRKİYE'NİN TATİL CENNETLERİ

Tarihiyle, Çinisiyle, Huzur Veren Gölüyle İznik

Tarihiyle, Çinisiyle, Huzur Veren Gölüyle İznik

Tarihi milattan önce çok eski yıllara dayanan İznik, Bursa’ya bağlı bir ilçedir. İznik Göl...

Mavi, Yeşil ve Huzurun İçinde : İğneada

Mavi, Yeşil ve Huzurun İçinde : İğneada

İğneada, ülkemizin gizli kalmış cennet yerlerinden birisidir. Konaklama bakımından, Trakya...

Tüm tatil bölgeleri »

Yasal Uyarı:
Bu site Şile'yi tanıtmak saklı kalmış tatil bölgelerimizi tanıtarak Türk turizmine katkı sağlamak amacıyla Webhome İnternet Reklam ve Bilgi Teknolojileri tarafından hazırlanmıştır. Sitede yer alan içerikler diğer kişi ve kurumlar tarafından hiçbir şekilde basılı veya elektronik ortamda izinsiz kullanılamaz ve kopyalanamaz. sileoteller.com.tr'de yer alan her türlü bilgi sadece bilgilendirme amaçlıdır. Sizlere aktardığımız bilgiler, tavsiye niteliğinde olup, bilgilerin yanlış anlaşılmasından ve buna bağlı olarak doğabilecek herhangi bir mağduriyetten sitemiz yasal sorumluluk altında değildir. Bu sitede verilen bilgilerin kullanılmasının sorumluluğu tümüyle kullanıcıya aittir.

Web Tasarımı Web Tasarımı ve Seo Danışmanlığı - Webhome
 
Treetops Hotel
Günay Hotel