Şile Tatil Fırsatları

seo

Seo
A+ A A-

Şile’nin Gizli Cenneti : Saklı Göl

Saklı Göl Çevresinde özel bir işletmenin piknik ve yemek alanı oluşturduğu bu doğal yeşillik harikası yere giriş ücretlidir.  Geniş bir otopark alanının olduğu mekanda masa kiralayabilir, göl kıyısında, adeta gölün içinde de diyebiliriz köy kahvaltısı edebilir ya da dostlarınızla mangal keyfi yapabilirsiniz. 70’e yakın masa bulunun bu büyük tesiste trekking, toplu organizasyonları, televizyon çekimleri ve günübirlik turlar düzenlenmektedir.

Şile, Karamandere’de bulunan Saklı Göl’de vakit geçirmek isterseniz, ödemeniz gereken bazı ücretler:

  • Ağaç altı 6 kişilik masa kiralama   : 20 TL
  • Ağaç altı 12 kişilik masa kiralama : 40 TL
  • Kamelya 6 kişilik masa kiralama : 30 TL
  • Kamelya 8 kişilik masa kiralama : 40 TL
  • Kamelya 12 kişilik masa kiralama : 60 TL
  • Küçük mangal  : 5 TL
  • Büyük mangal  : 10 TL
  • Semaver          : 20 TL

Gece Hayatı

Şile Saklı Göl Saklı Göl çevresinde bar ve eğlence mekanı bulunmuyor. Ancak oteller konukların ihtiyacını karşılayacak modern barlar ve gece kulüpleri oluşturmuş. Buralarda geç saatlere kadar dans edip şarkı söylemek mümkün.

Ayrıca göl kenarında yer alan işletmelerde bazı geceler canlı müzik organizasyonları düzenleniyor. Dilerseniz bu sakinlik içinde çayınızı yudumlayıp manzaranın tadını çıkarabilirsiniz.

Kültür Tarih

Saklı Göl çevresinde yaklaşık 75 km kuzeybatısında bir antik kent bulunuyor. Yeşil ormanları, verimli toprakları ve sakin gölü ile asırlardır farklı toplulukların ziyaret ettiği şirin bölgede Antik Yunan'da Pisidya'nın başkenti olan bu şehrin çoğu yapısı kısmen ayakta kalabilmiştir.

1706'da Fransız gezgin Paul Lucas tarafından keşfedilen Sagalassos'ta arkeolojik kazılar 1990'da başlatılmıştır. Kent kalıntıları doğu-batı yönünde 2.5 km, kuzey-güney yönünde ise 1,5 km’lik bir alana yayılır. Burası dünyanın en yüksek rakımlı, 9.000 kişilik bir tiyatroya sahiptir. Ayrıca Roma hamamının da iki katı korunmuş şekilde günümüze kadar ulaşmıştır. Bölgeyi gezebilir, fotoğraf çekebilirsiniz.

Gölün de yaz ve kış oluşturduğu manzaraları keyifle seyredebilirsiniz. Çevredeki köyleri gezebilir, yöre pazarlarından organik ürünler alabilirsiniz.

Konaklama

Saklı Göl Evleri yörenin en bilindik konaklama seçeneklerini oluşturuyor. Burada çok sayıda otel bulunmadığı için lüks ve kaliteli uygulamaları ile en çok tercih edilen tesis diyebiliriz. 3'ü jakuzili 7 glamping çadır ev, 5 özel konseptli ahşap göl ev olmak üzere 12 oda ile yıllın 12 ayı hizmet veriyor. Mimarisi ve oda konseptleri ile farklılık yaratıyor. 

OTEL FIRSATLARI İÇİN ÜYE OL

ŞİLE TATİL YORUMLARI

Tüm otel yorum ve şikayetleri »

TÜRKİYE'NİN TATİL CENNETLERİ

Tarihiyle, Çinisiyle, Huzur Veren Gölüyle İznik

Tarihiyle, Çinisiyle, Huzur Veren Gölüyle İznik

Tarihi milattan önce çok eski yıllara dayanan İznik, Bursa’ya bağlı bir ilçedir. İznik Göl...

Mavi, Yeşil ve Huzurun İçinde : İğneada

Mavi, Yeşil ve Huzurun İçinde : İğneada

İğneada, ülkemizin gizli kalmış cennet yerlerinden birisidir. Konaklama bakımından, Trakya...

Tüm tatil bölgeleri »

Yasal Uyarı:
Bu site Şile'yi tanıtmak saklı kalmış tatil bölgelerimizi tanıtarak Türk turizmine katkı sağlamak amacıyla Webhome İnternet Reklam ve Bilgi Teknolojileri tarafından hazırlanmıştır. Sitede yer alan içerikler diğer kişi ve kurumlar tarafından hiçbir şekilde basılı veya elektronik ortamda izinsiz kullanılamaz ve kopyalanamaz. sileoteller.com.tr'de yer alan her türlü bilgi sadece bilgilendirme amaçlıdır. Sizlere aktardığımız bilgiler, tavsiye niteliğinde olup, bilgilerin yanlış anlaşılmasından ve buna bağlı olarak doğabilecek herhangi bir mağduriyetten sitemiz yasal sorumluluk altında değildir. Bu sitede verilen bilgilerin kullanılmasının sorumluluğu tümüyle kullanıcıya aittir.

Web Tasarımı Web Tasarımı ve Seo Danışmanlığı - Webhome
 
Treetops Hotel
Günay Hotel