Şile Tatil Fırsatları

seo

Seo
A+ A A-

Şile Hava Durumu

Şile 5 Günlük Hava Tahmin Raporu Tatil beldesi onum olarak İstanbul’un kuzeydoğusunda yer alır. Şile iklimi de, bu konuma bağlı olarak şekillenmiştir.

Şile hava durumu, tamamen deniz kıyısında ve kuzeyde olmasıyla bağlantılı olarak seyreder. Karadeniz kıyısında yer alan bir ilçe olmasının yanında Marmara Denizi’ne de sadece 60 km mesafede bulunması, bu yöreye ayrı bir iklim özelliği kaymıştır. Bu durum bölgede Akdeniz ve Karadeniz iklimi arasında bir kalan bir hava olayı yaşanmasına imkan sağlamaktadır.

Kış nasıl geçer?

Şile Hava Durumu Bulutluluk oranı yüksek olmasına rağmen, ilçede kış mevsimi asla çok sert geçmez. Hava sıcaklığı kışın eksi dereceleri görmez. Bu da yörede gür ve sağlıklı bir bitki örtüsünü ortaya çıkarmıştır. Deniz kenarında olduğu için, kuzey rüzgarları bu mevsimde çok fazladır.

Karadeniz kıyısında olduğundan kuzey rüzgarlarının etkisi altındadır. Özellikle sert rüzgarlarla birlikte yağmur daha fazla görülür. Sonbahar ve ilkbahar ayları ise yumuşak geçişlere sahne olur.

Yazları Bunaltmayan Sıcaklıklar

Şile sıcaklık değerleri yaz aylarında da çok değişiklik göstermemekte. 30 dereceyi aşmayan sıcaklığı ve hafif esen rüzgarıyla Şile, kavurucu sıcaklara meydan okuyan bir tatil kasabasıdır. Özellikle yazları çocuklu ailelerin buraları tercih etmesinin en büyük sebebi de bunaltmayan havasıdır.

Şile’nin hava durumu, özellikle yazın bu yöreye günübirlik ya da hafta sonu tatiline gidecekler için oldukça önem taşır. Bölgede görülen bu ara iklim, yazların çok kurak geçmemesine, kavurucu sıcakların yaşanmamasına sebep olduğundan, burada tatil yapanlar asla sıcaktan bunalmazlar. Şile, diğer tatil yörelerine göre nispeten yazları daha ferah geçirir.

Dört mevsimin de yaşandığı yörede, özellikle civar köylerde doğa içinde bulunan butik otellerde bu dönemlerde doğanın sunduğu yeşil, tüm güzellikleriyle ziyaretçileri kucaklar.

Bölgede bitki örtüsü anlamında nemli yapıda olan sık ormanlara rastlayabilirsiniz. Çoğunlukla da gürgen, kestane ve meşe ağaçları yetişir.

 

OTEL FIRSATLARI İÇİN ÜYE OL

ŞİLE TATİL YORUMLARI

Tüm otel yorum ve şikayetleri »

TÜRKİYE'NİN TATİL CENNETLERİ

Tarihiyle, Çinisiyle, Huzur Veren Gölüyle İznik

Tarihiyle, Çinisiyle, Huzur Veren Gölüyle İznik

Tarihi milattan önce çok eski yıllara dayanan İznik, Bursa’ya bağlı bir ilçedir. İznik Göl...

Mavi, Yeşil ve Huzurun İçinde : İğneada

Mavi, Yeşil ve Huzurun İçinde : İğneada

İğneada, ülkemizin gizli kalmış cennet yerlerinden birisidir. Konaklama bakımından, Trakya...

Tüm tatil bölgeleri »

Yasal Uyarı:
Bu site Şile'yi tanıtmak saklı kalmış tatil bölgelerimizi tanıtarak Türk turizmine katkı sağlamak amacıyla Webhome İnternet Reklam ve Bilgi Teknolojileri tarafından hazırlanmıştır. Sitede yer alan içerikler diğer kişi ve kurumlar tarafından hiçbir şekilde basılı veya elektronik ortamda izinsiz kullanılamaz ve kopyalanamaz. sileoteller.com.tr'de yer alan her türlü bilgi sadece bilgilendirme amaçlıdır. Sizlere aktardığımız bilgiler, tavsiye niteliğinde olup, bilgilerin yanlış anlaşılmasından ve buna bağlı olarak doğabilecek herhangi bir mağduriyetten sitemiz yasal sorumluluk altında değildir. Bu sitede verilen bilgilerin kullanılmasının sorumluluğu tümüyle kullanıcıya aittir.

Web Tasarımı Web Tasarımı ve Seo Danışmanlığı - Webhome
 
Treetops Hotel
Günay Hotel