Şile Tatil Fırsatları

seo

Seo
A+ A A-

60 TL’den Başlayan Konaklama Fiyatlarıyla Şile Tatili

Konaklama Fiyatları

Şile’de konaklama fiyatları; konaklama türüne, (otel, butik otel, pansiyon, kiralık ev, kiralık yazlık, kiralık villa)pansiyon tipine (oda kahvaltı, yarım, pansiyon, tam pansiyon)göre, otelin konumu (denize yakınlık – uzaklık), havuzu olup olmadığı, şehir merkezine yakınlığına ve mevsimine göre (yaz – kış) değişkenlik gösterir.

Ancak ilçede, yaz – kış mevsiminin yanında en büyük ücret değişkenliği hafta içi – hafta sonu ayrımında görülmektedir. İstanbul’a çok yakın bir tatil ve dinlenme yeri olduğundan dolayı, çalışan kesim, hafta sonlarını değerlendirmek üzere buraya gelmektedir. Bu yoğunluk dolayısıyla, bölgedeki otel, pansiyon ve kiralık evler, Cuma ve Cumartesi akşamları kapasitelerini doldurmakta, bunun neticesinde de ayrı fiyatlandırma yapmak durumunda kalmaktadırlar.

Kışları 60, Yazları 100 TL’den Başlayan Şile’de Otel Fiyatları

Şile otel fiyatları, tesisin özelliklerine göre (havuzlu, denize yakın, merkeze yakın, bahçeli, restoran ve barı olup olmamasına)60 TL’den başlayıp, mevsime göre özellikle yazları 200 TL’ye kadar çıkabilmektedir.

  • Uygun oteller ( 60 – 80 TL)
  • Popüler oteller (100 – 150 TL)
  • Lüks oteller (150 -200 TL)
  • Butik oteller (120 – 200 TL)

Not: Oda fiyatları kişi başı 1 gecelik konaklamalarda geçerli olan ücretlerdir. Havuzlu ve yarım pansiyon olarak çalışan oteller, çoğunlukla hafta sonları tek gece rezervasyon yerine 2 gecelik rezervasyon kabul edip, paket fiyat uygulaması yapmaktadır.

Özel Günlerde Kampanyalar

Özellikle yılbaşı ve sevgililer gününde oteller konaklama fiyatlarında indirime giderek kampanyalar sunuyorlar. Bunun dışında da genel olarak aşağıdaki bayram ve resmi tatillerde oda ücretleri artış gösterebilir. Erken rezervasyon yaptırıp yerinizi garantiye almanız gereken zamanlar:

  • Resmi tatiller
  • Kurban bayramı
  • Ramazan bayramı

Şile’de Pansiyon Fiyatları 30 TL’den Başlıyor

konaklama fiyatları

Şile’de pansiyon fiyatları 30 TL’den başlar, mevsimine, konumuna ve özelliklerine göre 90 TL’ye kadar çıkmaktadır. Yörede, ilçe merkezinde ve civar köylerinde bulunan irili ufaklı pansiyonlar, sezona ve haftanın günlerine göre ücretlerini belirlemektedirler.

Genellikle yaz – kış açık olan bu küçük tesislerde fiyatlar kış sezonunda 30 – 50 TL, yaz sezonunda ise 70 – 90 TL arasındadır. Kahvaltı veren ve deniz kenarındaki pansiyon fiyatları, her daim maksimum seviyededir.

Şile’de Kiralık Ev Fiyatları 100 TL’den Başlıyor

Şile’de kiralık ev fiyatları, yazın gecelik 100 TL’den başlamaktadır. Çoğu apartman dairesi olan bu evler, ilçenin en canlı olduğu mevsim olan yaz aylarında kiralanmaktadır. Ücretler kişi başı değildir. Dairenin kiralama bedelidir.

Kiralık Yazlık ve Villa Fiyatları

Şile’de yazlık ve villa kiraları gecelik 150 TL’den başlayıp, 300 TL’ye kadar çıkabiliyor. Ayrıca haftalık 2.000 TL’ye, aylık 5.000 TL’ye, sezonluk da 7.500 TL’ye kadar çıkmaktadır. Bunda evlerin özellikleri ve konumu önemli rol oynuyor.  Gerek ilçenin içinde, gerekse de civar köylerde bulunan tatil siteleri ve yazlıklar, yaz aylarında kiraya verilir. Günlük, haftalık, aylık ve sezonluk olarak kiralanan evlerin ücretleri, yerin oda sayısına ve denize yakınlığıyla aynı orantıdadır.

20 TL’ye Deniz Kenarında Kamp Yapın

Şile kamp yerleri bakımından da verimli bir tatil yöresidir. Günlük 20 TL’den başlayan fiyatlarla bu campinglerde çadır kiralayıp özgürce konaklayabilirsiniz.

Muhteşem Bungalow Koyu’nda Konaklayın

Şile’de bungalow fiyatları, ev üzerinden 2 kişi olarak hesaplanır. Hafta içi 150 TL’den başlayan fiyatlar, hafta sonu 200 TL olmaktadır. Ücretlere kahvaltı ve akşam yemeği dahildir.

Dağ Evi : Şile ve çevresinde kiralanan veya turizm hizmeti veren bir dağ evi bulunmamaktadır.

Siz de İstanbul’un bu şirin tatil beldesinde güzel bir hafta sonu tatili geçirmenin keyfini yaşayın.

OTEL FIRSATLARI İÇİN ÜYE OL

ŞİLE TATİL YORUMLARI

Tüm otel yorum ve şikayetleri »

TÜRKİYE'NİN TATİL CENNETLERİ

Tarihiyle, Çinisiyle, Huzur Veren Gölüyle İznik

Tarihiyle, Çinisiyle, Huzur Veren Gölüyle İznik

Tarihi milattan önce çok eski yıllara dayanan İznik, Bursa’ya bağlı bir ilçedir. İznik Göl...

Mavi, Yeşil ve Huzurun İçinde : İğneada

Mavi, Yeşil ve Huzurun İçinde : İğneada

İğneada, ülkemizin gizli kalmış cennet yerlerinden birisidir. Konaklama bakımından, Trakya...

Tüm tatil bölgeleri »

Yasal Uyarı:
Bu site Şile'yi tanıtmak saklı kalmış tatil bölgelerimizi tanıtarak Türk turizmine katkı sağlamak amacıyla Webhome İnternet Reklam ve Bilgi Teknolojileri tarafından hazırlanmıştır. Sitede yer alan içerikler diğer kişi ve kurumlar tarafından hiçbir şekilde basılı veya elektronik ortamda izinsiz kullanılamaz ve kopyalanamaz. sileoteller.com.tr'de yer alan her türlü bilgi sadece bilgilendirme amaçlıdır. Sizlere aktardığımız bilgiler, tavsiye niteliğinde olup, bilgilerin yanlış anlaşılmasından ve buna bağlı olarak doğabilecek herhangi bir mağduriyetten sitemiz yasal sorumluluk altında değildir. Bu sitede verilen bilgilerin kullanılmasının sorumluluğu tümüyle kullanıcıya aittir.

Web Tasarımı Web Tasarımı ve Seo Danışmanlığı - Webhome
 
Treetops Hotel
Günay Hotel