Şile Tatil Fırsatları

seo

Seo
A+ A A-

Şile Festivalleri – Şenlik ve Festivallerde Dolu Bir Tatil

Şile Festivalleri Şile doğal ve tarihi zenginlikleri ile konuklarını ağırlıyor. Yaz ve kış aylarında bu şirin tatil beldesinde festivaller, konserler ve yarışmalar düzenleniyor. Şile festivalleri tatilcilerin yöreyi daha yakından tanımasına imkan sağlıyor.

Şile’de özellikle turist, yazlıkçı ve tatilcilerin çok olduğu yaz dönemlerinde konserler verilmektedir. İlçenin en hareketli zamanları Mayıs, Haziran, Temmuz, Ağustos ve Eylül aylarıdır. Bu zamanlarda otel ve pansiyonların doluluk oranı fazladır.

Özellikle büyük oteller kendi bünyelerinde keyifli organizasyonlar düzenleyebildiği gibi Şile Belediyesi de bu aylarda birçok etkinlik organize eder.

Şile Bezi Festivali

Şile Bezi Festivali İlçenin bilinen en büyük ve dünyaca ünlü organizasyonu şüphesiz Uluslararası Şile Bezi Kültür ve Sanat Festivali’dir. Geleneksel olarak 26 yıldır düzenlenen bu festivalde ünlü yerli sanatçılar konser vermektedir. 2014 yazında 28. ‘si düzenlenecek olan festivalde sahne alacak sanatçılar, birkaç ay sonra Şile Belediyesi tarafından açıklanacaktır. 

Ünü yıllar geçtikçe ülke dışına yayılan şile bezi, yapılan tanıtımlar sayesinde, Brezilya, Estonya, Macaristan, Hırvatistan, Kazakistan, Rusya, Meksika, Fransa, Letonya, Polonya ve Bulgaristan ülkeleri halk dansları toplulukları ile Almanya, Avustralya, Beyaz Rusya, Bosna-Hersek, Bulgaristan, Çin, Japonya, Meksika,  Romanya, Tunus, Ukrayna, Ürdün ve Cezayir gibi bir çok ülkeden el işi sanatçısının katılımıyla oldukça komplike bir hale geldi.

Etkinlikler sayesinde, gelen turistler ve katılımcılar, organizasyonların olduğu 3 gün boyunca, yöre halkına da ekonomik yönden büyük katkılar sağmaktadır.

Mutlaka Katılmanız Gereken Festival ve Şenlikler Hangileridir?

Her türlü kültürel ve sosyal aktiviteyi bulabileceğiniz bu şirin tatil beldesinde köylerde yapılan geleneksel şenliklere katılabilir, yaylalarda dans edip eğlenebilirsiniz. Mutlaka görmeniz gereken Şile şenlik ve festivalleri listesi:

Ağva Kültür ve Turizm Festivali: Kano yarışları, Voleybol ve Paintball Turnuvası ile başlayan etkinlik yöre tanıtımı ile devam eder.

Ağva Uluslararası El Sanatları Fuarı: Seramik yapımı, cam yapımı, ağaç süsler, el işi boyama, nakış işleme, kılıç, terlik ve çarık yapımı gibi farklı ustalıklar sergileniyor.

Ağva Bisiklet Festivali: Temmuz ayı içinde Belediye tarafından bölgenin tanıtımı için Şile ve Ağva’daki ve çevre köylerde bisiklet yarışları düzenleniyor. 

OTEL FIRSATLARI İÇİN ÜYE OL

ŞİLE TATİL YORUMLARI

Tüm otel yorum ve şikayetleri »

TÜRKİYE'NİN TATİL CENNETLERİ

Tarihiyle, Çinisiyle, Huzur Veren Gölüyle İznik

Tarihiyle, Çinisiyle, Huzur Veren Gölüyle İznik

Tarihi milattan önce çok eski yıllara dayanan İznik, Bursa’ya bağlı bir ilçedir. İznik Göl...

Mavi, Yeşil ve Huzurun İçinde : İğneada

Mavi, Yeşil ve Huzurun İçinde : İğneada

İğneada, ülkemizin gizli kalmış cennet yerlerinden birisidir. Konaklama bakımından, Trakya...

Tüm tatil bölgeleri »

Yasal Uyarı:
Bu site Şile'yi tanıtmak saklı kalmış tatil bölgelerimizi tanıtarak Türk turizmine katkı sağlamak amacıyla Webhome İnternet Reklam ve Bilgi Teknolojileri tarafından hazırlanmıştır. Sitede yer alan içerikler diğer kişi ve kurumlar tarafından hiçbir şekilde basılı veya elektronik ortamda izinsiz kullanılamaz ve kopyalanamaz. sileoteller.com.tr'de yer alan her türlü bilgi sadece bilgilendirme amaçlıdır. Sizlere aktardığımız bilgiler, tavsiye niteliğinde olup, bilgilerin yanlış anlaşılmasından ve buna bağlı olarak doğabilecek herhangi bir mağduriyetten sitemiz yasal sorumluluk altında değildir. Bu sitede verilen bilgilerin kullanılmasının sorumluluğu tümüyle kullanıcıya aittir.

Web Tasarımı Web Tasarımı ve Seo Danışmanlığı - Webhome
 
Treetops Hotel
Günay Hotel