Şile Tatil Fırsatları

seo

Seo
A+ A A-

Şile : Otelleri, Plajı Ve Doğasıyla İstanbul’un Tatil Kasabası

sile-3Şile, İstanbul’un Karadeniz kıyısında kalan bir ilçesidir. Şehir merkezine ise mesafesi Anadolu Yakası’na 50, Avrupa Yakası’na da 60 km’dir. Bu beldeyi önemli kılan en büyük özelliği ise bir tatil kasabası olmasıdır. Günden güne sayısı artan otel ve pansiyonlar da, deniz kıyısında ve doğada vakit geçirmek isteyen tatilciler için çeşitli konaklama seçenekleri sunmaktadır.

Şile Konaklama Yerleri

Merkez nüfusu yaklaşık 15 bin olan Şile’de, 60’a yakın köy ve civarındaki, kendisine bağlı en önemli ve en meşhur sayfiye yeri Ağva yer alır. Çevresiyle birlikte toplam nüfus 30 bin civarındadır. Buradaki otellerinin yatak kapasitesi merkez ilçe nüfusunun yaklaşık yüzde 10’una tekabül eder. Merkezde 15’in üzerinde otel, 10’a yakın da pansiyon bulunmaktadır. Hafta sonları ve yazları, ilçenin civarındaki tüm oteller tam kapasiteyle hizmet vermektedir.

Merkezinde 10 km uzunluğunda kumsal vardır. Bu durumda denize girilecek yer sayısı haliyle çok fazladır. İlçe, butik otel bakımından az ama nitelikli tesislere sahiptir. İlçede ayrıca alternatif konaklama bakımından bir çok camping de bulunur. Özellikle ormanla bitişik olan koylara kurulan bu kamp alanları hem ekonomik tatil arayanlar, hem de doğa aşıkları için idealdir. Diğer bir konaklama alternatifi ise, yaz aylarında günlük, haftalık, aylık ya da sezonluk olarak kiraya verilen yazlıklardır. Daha çok kalabalık ve çocuklu aileler için avantajlı olan bu yazlıklar, yörede oldukça fazladır.

Otel ve Pansiyon Fiyatları

Yaz – kış açık olan Şile otel ve pansiyonları, her mevsim bu yöreye turist geldiği için 12 ay faaliyet gösterir. Otel fiyatları ve pansiyon ücretleri, mevsime ve en önemlisi hafta içi ile hafta sonuna göre değişir. Konaklama ücretlerinin tavan yaptığı dönemler yaz mevsiminde hafta sonudur.

Ne Zaman Ve Nasıl Gidilir?

Özellikle hafta sonları, İstanbul’dan gelen tatilcilerle dolmaktadır. Ne kadar deniz kıyısında bir tatil yöresi olsa da, doğasıyla da ön plana çıkıp, sadece yazın değil, kışları da ziyaretçi akınına uğramaktadır.

Siz de eğer gitmediyseniz, az süreliğine de olsa mutlaka kendinize bir şile tatil planı yapın.

OTEL FIRSATLARI İÇİN ÜYE OL

ŞİLE TATİL YORUMLARI

Tüm otel yorum ve şikayetleri »

TÜRKİYE'NİN TATİL CENNETLERİ

Tarihiyle, Çinisiyle, Huzur Veren Gölüyle İznik

Tarihiyle, Çinisiyle, Huzur Veren Gölüyle İznik

Tarihi milattan önce çok eski yıllara dayanan İznik, Bursa’ya bağlı bir ilçedir. İznik Göl...

Mavi, Yeşil ve Huzurun İçinde : İğneada

Mavi, Yeşil ve Huzurun İçinde : İğneada

İğneada, ülkemizin gizli kalmış cennet yerlerinden birisidir. Konaklama bakımından, Trakya...

Tüm tatil bölgeleri »

Yasal Uyarı:
Bu site Şile'yi tanıtmak saklı kalmış tatil bölgelerimizi tanıtarak Türk turizmine katkı sağlamak amacıyla Webhome İnternet Reklam ve Bilgi Teknolojileri tarafından hazırlanmıştır. Sitede yer alan içerikler diğer kişi ve kurumlar tarafından hiçbir şekilde basılı veya elektronik ortamda izinsiz kullanılamaz ve kopyalanamaz. sileoteller.com.tr'de yer alan her türlü bilgi sadece bilgilendirme amaçlıdır. Sizlere aktardığımız bilgiler, tavsiye niteliğinde olup, bilgilerin yanlış anlaşılmasından ve buna bağlı olarak doğabilecek herhangi bir mağduriyetten sitemiz yasal sorumluluk altında değildir. Bu sitede verilen bilgilerin kullanılmasının sorumluluğu tümüyle kullanıcıya aittir.

Web Tasarımı Web Tasarımı ve Seo Danışmanlığı - Webhome
 
Treetops Hotel
Günay Hotel