Şile Tatil Fırsatları

seo

Seo
A+ A A-

75 TL’den Başlayan Şile Turları İle Ekonomik Bir Tatil!

Şile Turlarıİstanbul’un ilçesi olan Şile’ye, tatil beldesi olmasından ötürü günübirlik ve hafta sonu 1 gece kalmalı turlar düzenlenmektedir. İstanbul kalkışlı birçok tur şirketi, Şile turu organize etmektedir. Bazılarının sadece yüzme turu, bazılarının ise doğa turu olarak düzenlediği bu geziler, kısa bir kaçamak ve rahatlamak isteyenler için oldukça ekonomik ve idealdir.

Şile – Ağva Turları

İlçenin İstanbul’a yakın olması dolayısıyla, özellikle hafta sonu yapılan konaklamalı turların yüzde 90’ı Ağva ile birlikte organize edilir. İlçeye 30 km mesafede, İstanbul’un Kocaeli sınırında bulunan Ağva beldesi, hem Karadeniz kıyısında, hem de nehir kıyısında bulunduğu için tercih edilen lokasyonların başında gelir. İkili gezide konaklama Ağva’da yapılırken, Şile’ye dönüş esnasında uğranır. Hemen hemen bütün yerel turizm acentaları bu bölge gezilerini Ağva – Şile turu şeklinde yapmaktadırlar.

Turlar Kaç Gün Sürer?

Günübirlik Şile turları son zamanlarda oldukça revaçta. Ancak hafta sonu ve daha uzun konaklamalı programlar da var.

İstanbul içerisinde denize girilecek kumsal sayısı az olduğu için, vatandaşlar, temiz bir suya sahip Şile’yi tercih etmektedirler. Kalabalık gruplar şeklinde gidilen Şile’de hem serinleme, hem de birlikte eğlenme fırsatı bulan misafirler, yaz aylarında hafta sonlarını kaliteli bir şekilde geçirmiş olurlar. Hafta sonu Şile turu organize eden firmalar genellikle bir beach club ya da deniz kenarında bulunan havuzlu bir otelle anlaşarak daha keyifli bir gezi alternatifi sunarlar.

Nasıl Düzenlenir? Şile’de Neler Yapılır?

Şile TuruŞile tur firmaları belirli noktalardan tatilcileri alarak yolculuğa başlarlar. Günübirlik olanlar Cumartesi ya da Pazar sabahı erken saatte, hafta sonu turu ise Cumartesi sabahı başlar.

Sadece Şile’ye giden butik turlar, 10:00 gibi bölgeye varmakta, bir plaja gidilip akşam üstüne kadar güneşlenip, denize girildikten sonra akşam saatlerinde otobandan İstanbul merkeze dönme şeklinde olmaktadır.

Ağva – Şile Destinasyonu: Birçok firmanın her hafta düzenlediği ve günübirlik ile konaklamalı şekilde organize edilen turlara rağbet oldukça fazladır. Bölgenin yakın olmasının yanında doğa güzellikleriyle dolu olması, özellikle çalışan kesim için bir nefes alma fırsatı sunar.

Sabah erken saatlerde yola çıkılıp öğlene doğru Ağva’ya varılır. Göksu Nehri kıyısında yenilen öğlen yemeğinden sonra nehirde tekne gezisine çıkılmaktadır. Sonrasında serbest zaman verilir. Konaklanacaksa akşam Ağva ya da Şile’de deniz kıyısında balık yenir. Otelde konaklanır. Sabah ya da öğlen Şile’ye geçilir. Burada Kumbaba Tepesi, Ağlayankaya, Şile Feneri gezildikten sonra serbest vakit geçirilir. Akşama doğru ise dönüş yolculuğu başlar.

Ne Kadar Ücret Ödenir?

Şile tur fiyatları yola çıkılan otobüsün modeline, sunulan ikramlara, konaklamalı olup ya da olmamasına göre değişiklik gösterir.

Günübirlik Şile Turu : 20 – 30 TL (Sadece ulaşım)

Günübirlik Şile Turu : 75 – 85 TL (Ulaşım, öğle yemeği, otel havuzu ve plajından yararlanma)

Konaklamalı Ağva – Şile Turu : Kışın 100 TL’den başlayan fiyatlarla yapılırken, yazları ücretler daha yüksektir.

Ücrete dahil hizmetler:

 • Ulaşım
 • Rehberlik
 • Kahvaltı ve akşam yemeği
 • Geziler
 • Zorunlu seyahat sigortası
 • Müze girişleri
 • Araçlarda ikram ve servis
 • Organizasyona dahil ise konaklama ücretleri

Ücrete dahil olmayan hizmetler:

 • Mola sırasında alınan yiyecekler
 • Diğer kişisel harcamalar
 • Öğlen yemekleri
 • Yemeklerde tüketilen alkollü ya da alkolsüz içecekler

TATİL HOME

TatilHomeAdres : Kartaltepe Mah. Alpay İzer Sk. No:4/B Bakırköy / İstanbul
Tel : 444 33 98
Web : www.tatilhome.com.tr
E-mail : Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir.

OTEL FIRSATLARI İÇİN ÜYE OL

ŞİLE TATİL YORUMLARI

Tüm otel yorum ve şikayetleri »

TÜRKİYE'NİN TATİL CENNETLERİ

Tarihiyle, Çinisiyle, Huzur Veren Gölüyle İznik

Tarihiyle, Çinisiyle, Huzur Veren Gölüyle İznik

Tarihi milattan önce çok eski yıllara dayanan İznik, Bursa’ya bağlı bir ilçedir. İznik Göl...

Mavi, Yeşil ve Huzurun İçinde : İğneada

Mavi, Yeşil ve Huzurun İçinde : İğneada

İğneada, ülkemizin gizli kalmış cennet yerlerinden birisidir. Konaklama bakımından, Trakya...

Tüm tatil bölgeleri »

Yasal Uyarı:
Bu site Şile'yi tanıtmak saklı kalmış tatil bölgelerimizi tanıtarak Türk turizmine katkı sağlamak amacıyla Webhome İnternet Reklam ve Bilgi Teknolojileri tarafından hazırlanmıştır. Sitede yer alan içerikler diğer kişi ve kurumlar tarafından hiçbir şekilde basılı veya elektronik ortamda izinsiz kullanılamaz ve kopyalanamaz. sileoteller.com.tr'de yer alan her türlü bilgi sadece bilgilendirme amaçlıdır. Sizlere aktardığımız bilgiler, tavsiye niteliğinde olup, bilgilerin yanlış anlaşılmasından ve buna bağlı olarak doğabilecek herhangi bir mağduriyetten sitemiz yasal sorumluluk altında değildir. Bu sitede verilen bilgilerin kullanılmasının sorumluluğu tümüyle kullanıcıya aittir.

Web Tasarımı Web Tasarımı ve Seo Danışmanlığı - Webhome
 
Treetops Hotel
Günay Hotel