Şile Tatil Fırsatları

seo

Seo
A+ A A-

Şile’ye Nasıl Gidilir?

Şile Ulaşımİstanbul’un bir ilçesi olan Şile, şehrin kuzeyinde Karadeniz kıyısında bulunur. Şehrin dışında kalan ilçeye ulaşım olanakları ise sadece karayoluyla sınırlıdır. 3 yıl öncesine kadar virajlı ve engebeli yollarla İstanbul’dan Şile’ye gidilebilirken, 2010 yılının Haziran ayında hizmete açılan Şile otobanı sayesinde Üsküdar’dan 45 dakikada, Ömerli üzerinden geçerek ilçeye ulaşabiliyorsunuz. Çevreyolundan mesafesi ise 50 km’dir.

Kendi Aracınızla

Şile’ye nasıl gidilir sorunuza ilk cevabımız kendi aracınızla olacaktır. Anadolu yakasında oturanlar daha avantajlı bir şekilde tatil bölgesine gelirken, Avrupa yakasındakiler trafik durumuna ve Şile’ye uzaklıklarına göre farklı zamanlarda varabilirler.

Şile ile İstanbul arası 60 km’dir. Avrupa yakasından gelen konuklar Altunizade köprüsünden sonra Şile tabelalarını takip ederek Şile otoyoluna geçebilirler. FSM köprüsünü kullanarak gelecek olanlar , ana yol üzerinden tabelaları takip edebilirler .

Şile'ye Otobüsle UlaşımAnadolu yakasından gelecek olanlar dilerlerse Tepeüstünden çevreyoluna bağlandıktan sonra Şile tabelalarını takip ederek ya da Pendik - Kartal tarafından Sancaktepe üzerinden Paşaköy tabelalarını takip ettikten sonra Şile yönlendirmeleri ile tatil beldesine ulaşabilirler.

Ankara’dan Şile’ye nasıl gidilir diye merak ediyorsanız hemen aradığınız cevabı verelim. TEM otoyolundan İzmit istikametine doğru devam edip İzmit-Kandıra gişelerinden çıkmalı ve Kandıra istikametine devam etmelisiniz. Kandıra’ya vardıktan sonra Ağva üzerinden Şile’ye ulaşabilirsiniz.

Kocaeli’den Şile’ye gitmek için Kandıra – Ağva istikametini kullanmanız gerek. Sahil yolunu takip ederek 30 km sonra Ağva’ya, oradan da 40 km sonra İzmit’in Kandıra ilçesine ulaşabilirsiniz. Oradan da 45 km sonra Kocaeli merkeze ulaşabilirsiniz. Sakarya ilinden ise Kaynarca üzerinden Kandıra istikametini kullanarak Şile’ye gelinebilir.

Otobüsle

Şile otobüsleri Harem’den 45 dakika ve 1 saat aralıklar ile kalkıyor. 139 ve 139A kodlu seferlerle sabah 6 buçuktan itibaren Şile’ye halk otobüsü seferleri mevcuttur.

Ayrıca Ümraniye Tepeüstü’nden her sabah 7’ye çeyrek kala otobüs seferleri başlayıp gün boyu belirli aralıklar ile 139T kodlu araçlarla yapılmaktadır.

Uçakla

Şile’ye uçak bileti tatil beldesinde hava alanı olmadığı için yararlanamayacağınız seçeneklerden. Ancak İstanbul Sabiha Gökçen Havaalanı Pendik’te yer alması nedeniyle bölgeye ulaşmanızda oldukça büyük avantaj sağlayacak.

Bu noktadan 55 km uzaklıkta kalan yöreye devam etmek içinse havalimanı terminalinden araç kiralayabilir ya da alandan kalkan E-3 kodlu İETT halk otobüsüne binip Çekmeköy’de indikten sonra oradan aktarma ile ilçeye yine otobüsle devam edebilirsiniz.

ŞİLE HARİTASI

OTEL FIRSATLARI İÇİN ÜYE OL

ŞİLE TATİL YORUMLARI

Tüm otel yorum ve şikayetleri »

TÜRKİYE'NİN TATİL CENNETLERİ

Tarihiyle, Çinisiyle, Huzur Veren Gölüyle İznik

Tarihiyle, Çinisiyle, Huzur Veren Gölüyle İznik

Tarihi milattan önce çok eski yıllara dayanan İznik, Bursa’ya bağlı bir ilçedir. İznik Göl...

Mavi, Yeşil ve Huzurun İçinde : İğneada

Mavi, Yeşil ve Huzurun İçinde : İğneada

İğneada, ülkemizin gizli kalmış cennet yerlerinden birisidir. Konaklama bakımından, Trakya...

Tüm tatil bölgeleri »

Yasal Uyarı:
Bu site Şile'yi tanıtmak saklı kalmış tatil bölgelerimizi tanıtarak Türk turizmine katkı sağlamak amacıyla Webhome İnternet Reklam ve Bilgi Teknolojileri tarafından hazırlanmıştır. Sitede yer alan içerikler diğer kişi ve kurumlar tarafından hiçbir şekilde basılı veya elektronik ortamda izinsiz kullanılamaz ve kopyalanamaz. sileoteller.com.tr'de yer alan her türlü bilgi sadece bilgilendirme amaçlıdır. Sizlere aktardığımız bilgiler, tavsiye niteliğinde olup, bilgilerin yanlış anlaşılmasından ve buna bağlı olarak doğabilecek herhangi bir mağduriyetten sitemiz yasal sorumluluk altında değildir. Bu sitede verilen bilgilerin kullanılmasının sorumluluğu tümüyle kullanıcıya aittir.

Web Tasarımı Web Tasarımı ve Seo Danışmanlığı - Webhome
 
Treetops Hotel
Günay Hotel