Şile Tatil Fırsatları

seo

Seo
A+ A A-

Mavi, Yeşil ve Huzurun İçinde: İğneada

igneada

İğneada, ülkemizin gizli kalmış cennet yerlerinden birisidir. Konaklama bakımından, Trakya yöresindeki tatil beldelerinin içindedir. Kırklareli iline bağlı olan bu ilçe, aynı zamanda ülkemizin kuzeydoğusunda kalıp, Bulgaristan’la Karadeniz sahil sınırımızı oluşturur.

İğneada oteller bakımından fazla yatak sayısı içermese de pansiyon olarak zengin bir yöredir. Bölgede nitelik olarak 5 yıldızlı bir otel bulunmaktadır. En pahalı fiyat olarak da deniz kıyısındaki bu tesisi gösterebiliriz. Bunun yanında yaklaşık 5 bin nüfuslu bu ilçede 4 -5 otelin yanı sıra 10’dan fazla da pansiyon bulunmaktadır.

Spor Doğa

İğneada Kırklareli’ne bağlı Demirköy’de bulunuyor. 33 km uzunluğundaki kum sahili ile Longoz ormanları, Mert, Saka, Hamam, Pedina ve Çilingoz gölleri gibi pek çok doğal güzelliğe sahip. Yapılaşmanın çok az olduğu yörede yapabileceğiniz pek çok doğa sporu var. Doğa yürüyüşleri, kamp, bisiklet turları, su sporları bu aktivitelerden sadece birkaçı.

Öncelikle denizin ve güneşin tadını çıkarabilirsiniz. İğneada plajları:

  • Longos Kumsalı
  • Belediye plajı
  • Liman ardı
  • İl Özel İdare plajı
  • Beğendik köyü plajı

Sonrasında Demirköy’de, Dupnisa mağarasını gezmeniz size çok şey katacak. Burada altlı, üstlü iki tane mağara var. Alt mağara sulu mağara diye adlandırılıyor çünkü içinden Velika Nehri geçiyor. Üst mağaraya kuru mağara deniyor. Kuru mağara 900 m uzunluğunda olup alt kısımdaki sulu mağara ile 136 basamaklı bir merdivenle birleşiyor. 15 Kasım – 15 Mayıs arası sulu mağara yarasaların üreme mevsimi olması nedeniyle kapalı.

Ayrıca burada keşif gezilerine çıkabilir, doğada çok nadir rastlanan longoz ormanını gezebilirsiniz. Ayrıca koruma altındaki 7 gölü de keşif rotanıza mutlaka ekleyin.

Eğer ilginiz varsa olta balıkçılığı, kuş gözlemciliği, doğa fotoğrafçılığı gibi hobilerinizin keyfini İğneada'da çıkarabilirsiniz.

Gece Hayatı

Dupnisa Mağarası

Doğal güzelliği ile sizi kendine hayran bırakacak tatil beldesinde eğlenmeye vaktiniz kalmayacak. Gündüz yaptığınız gezilerin yorgunluğunu gece sahil balıkçılarında, otellerinizin terasında ve kumsalda atacaksınız. Dilerseniz sahilde bulunan birkaç mekanda eğlenebilirsiniz ya da kumsalda ateş yakıp şarkı söyleyen gençlere katılabilirsiniz. Gökyüzünün berraklığına hayran kalıp saatlerce yıldızları seyredebilirsiniz.

Kültür Tarih

Özellikle Traklar döneminde Thynias-Thyn kavimlerinin yerleşim yeri olmuş İğneada Ceneviz deniz kolonileri tarafından ticaret merkezine çevrilmiştir. Bu sebeple bölgede kaleler bulunur. Sislioba köyünde yer alan Sislioba Ceneviz Kalesi'ne ait kalıntılar yörenin kültürel zenginliğini sergiler.

Osmanlı mezarlığı ve Çerkez mezarlığı da İğneada’da yaşayan topluluklar hakkında bilgi vermektedir.

İğneada’da gezilecek yerler:

  • Civardaki tarihi Dupnisa mağaraları
  • Longoz ormanları
  • Deniz Feneri
  • Beğendik Köyü
  • Liman

Konaklama

İğneada’da konaklamak isteyenler için çok farklı alternatif olmasa da, her bütçeye uygun çözümler bulabilirsiniz. Pansiyonlarda gecelik kişi başı 25 TL’den, otellerde de 50 TL’den başlayan fiyatlarla kalınabilir. Huzur verici bir tatil istiyorsanız, kalabalıktan uzak deniz keyfi yapmak amacındaysanız, İğneada ideal bir alternatif olarak göze çarpıyor.

OTEL FIRSATLARI İÇİN ÜYE OL

ŞİLE TATİL YORUMLARI

Tüm otel yorum ve şikayetleri »

TÜRKİYE'NİN TATİL CENNETLERİ

Tarihiyle, Çinisiyle, Huzur Veren Gölüyle İznik

Tarihiyle, Çinisiyle, Huzur Veren Gölüyle İznik

Tarihi milattan önce çok eski yıllara dayanan İznik, Bursa’ya bağlı bir ilçedir. İznik Göl...

Mavi, Yeşil ve Huzurun İçinde : İğneada

Mavi, Yeşil ve Huzurun İçinde : İğneada

İğneada, ülkemizin gizli kalmış cennet yerlerinden birisidir. Konaklama bakımından, Trakya...

Tüm tatil bölgeleri »

Yasal Uyarı:
Bu site Şile'yi tanıtmak saklı kalmış tatil bölgelerimizi tanıtarak Türk turizmine katkı sağlamak amacıyla Webhome İnternet Reklam ve Bilgi Teknolojileri tarafından hazırlanmıştır. Sitede yer alan içerikler diğer kişi ve kurumlar tarafından hiçbir şekilde basılı veya elektronik ortamda izinsiz kullanılamaz ve kopyalanamaz. sileoteller.com.tr'de yer alan her türlü bilgi sadece bilgilendirme amaçlıdır. Sizlere aktardığımız bilgiler, tavsiye niteliğinde olup, bilgilerin yanlış anlaşılmasından ve buna bağlı olarak doğabilecek herhangi bir mağduriyetten sitemiz yasal sorumluluk altında değildir. Bu sitede verilen bilgilerin kullanılmasının sorumluluğu tümüyle kullanıcıya aittir.

Web Tasarımı Web Tasarımı ve Seo Danışmanlığı - Webhome
 
Treetops Hotel
Günay Hotel